Home Alexandrova technika O mně Praxe F.M.A. Psychoterapie Kontakt English
 

SarkaK Alexandrově technice mě přivedly mnohaleté zkušenosti s tancem a zkoumáním pohybu a práce s tělem v souvislosti s myslí a to v nejrůznějších podobách – přes klasický balet, improvizaci – pohybové divadlo, čínské cvičení tai-chi, sakrální tance, tanec 5 rytmů. V současné době se věnuji především józe, meditaci a argentinskému tangu. Kromě Alexandrovy techniky pracuji jako psychoterapeut metodou Pesso-boyden psychomotor system.

Osobní příběh: Když jsem ve svých 18 po dvanácti letech přestala s pravidelným tancem a tréninkem klasického baletu, moje tělo volalo o pomoc. Měla jsem velké bolesti, hlavně při sezení a také pří chůzi mě bolely kyčle. Nevěděla jsem si rady, jak držet tělo, co dřív pomáhalo už nefungovalo a nic nového jsem neznala. Tehdy jsem objevila čínské cvičení tai-chi, které mi velmi pomohlo harmonizovat tělo, uvolnit klouby a zklidnit mysl. Díky němu jsem objevila i další techniky, například chi'kong, tanec 5 rytmů a narazila jsem i na knihu o Alexandrově technice. Velmi mě oslovila tím, že se mohu učit, jak zacházet se svým tělem a uvědomovat si každý okamžik a činnost, kterou dělám. Na několikaměsíčním pobytu v Londýně a studia tai-chi jsem poprvé dostala individuální lekci Alexandrovy techniky. Tehdy pro mě nastal zlomový okamžik a uvědomila jsem si, že tím se chci zabývat profesionálně. Postupně jsem vyhledávala učitele v zahraničí, pokud někdo přijel do Čech, snažila jsem se objednat na lekci. Zásahem osudu a s trochou štěstí jsem dostala možnost studovat v anglickém přímořském městě Brightonu, kde jsem ztrávila 3 roky na denním studiu ve škole Alexandrovy techniky. Tříleté studium hodně změnilo můj život, přístup k němu a celkové uvědomění.

V červenci roku 2006 jsem ukončila studium Alexandrovy techniky ve Velké Británii – Brightonu a obdržela certifikát učitel Alexandrovy techniky, který mě opravňuje pracovat s lidmi individuálně i ve skupinách.


Výcviky a kurzy:

2007–2011 – Výcvik v Pesso boyden terapii
2010 – Roční kurz Pranayamy
2007 – škola Stargate – práce se změněnými stavy vědomí
2003–2006 – Alexander technique college in Brighton

Víkendové kurzy nebo kratší forma kurzů:

Úvod do cranio sakrální terapie
Úvod do biosyntézy
Kurzy v sakrálních tancích
Workshopy a semináře 5 rytmů
Intenzivní víkendové taneční kurzy argentinského tanga

 
  2012–2022 Dogart.cz